Motivace ke cvičení

5. srpna 2016 v 9:52 | Jane
Zdravím! Taky máte někdy chuť se vším seknout, vzít si něco nezdravého a jenom tak ležet a nic nedělat, ikdyž máte na práci tolik věcí a nebo máte zrovna den, kdy cvičíte. Já mám sem tam taky takovou chuť, ale vždycky si vzpomenu na několik věci, které mě dokáží namotivovat nevzít si kus dortu a začít makat!
První věc, která mě nejvíc motivuje je moje proměna a věci, které jsem zvládla. Stoupnout si na váhu a vidět úspěch i třeba to, že je to půl nebo čvrt kila dole mi dokáže zvednout náladu a namotivovat mě k tomu nepřestat. Samozřejmě váha někdy může lhát a proto je lepší se měřít. Myslím si, že když zjistíte, že máte kdekoli o centimetr méně, tak Vás to nakopne.
Hodně sleduju videa, ve kterých mají lidé za sebou neuvěřitelnou transformaci. Je to úžasný pozorovat, protože si můžete říct, že když to dokázali oni, tak Vy to dokážete taky.! Sleduju na Youtubku FITSPO, ale pozor nikdy nekoukejte na THINSPO, zde jsou až příliš vychrtlé dívky.
Na tapetu svého telefonu si nastavuju citáty. Můj nejoblíbenější (v angličtině) je IF YOU WANT SOMETHING, GO GET IT v překladu Když něco chceš, tak za tím jdi. Chtěla jsem si ho nechat vytetovat, ale nakonec z toho sešlo a já zůstala jenom u tapety na telefonu.
Hlavní je stanovit si cíl, to znamená: proč to děláte a čeho chcete dosáhnout. Já to například dělám proto, abych se líbila sama sobě,cítila se ve svém těle dobře a byla zdravá.
Jednou za čas ( 14 dní, měsíc) si dopřeju něco trochu nezdravého. Teď v létě je to hlavně zmrzlina a nebo dělám nepečené dorty (určitě sem dám receptíík). To mě dost motivuje a říkám si, že musím makat, abych si mohla ještě přidat. :D Ráda se rozmazluju, a když vidím, že mám nějaký ten centimetr dole, kupuju si nové a nové hadříky. Prohlédávám staré věci, které jsem nosila v prváku a zkouším si je, a když mi něco není, tak se snažím do určitého hadříku zhubnout.
Nejlepší motivací je mít k sobě parťáka. Opravdu funguje hubnout s někým. Mám to osvědčené, protože jsme se s kámoškou dost motivovaly a hrozně nám to pomáhalo, cvičily jsme ve stejný čas, posílaly si jídla, které jsme jedly, nakupovaly jsme spolu potraviny a objevovaly zdravá jídla. Obě stále cvičíme, ale už to není takové jako dříve, ale stále se trochu na dálku motivujeme. (je těžký, když se odstěhuje daleko odemě :/)
JÍDLO, JÍDLO A JÍDLO. Barvičky zeleniny a ovoce, to je něco motivujícího pro mě, abych jedla zdravě.
Doufám, že Vám článek pomohl získat alespoň kapku motivace, a že se na můj blog brzy vrátíte přečíst si další článek. Děkuji za přečtení, přeji hezký zbytek večera.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama