Březen 2017

Motivace: Stay happy and positive

5. března 2017 v 9:52 | Jane |  Ze života
Každý z nás má občas období, kdy je naprosto motivovaný, napumpovaný cvičit, je spokojený, má se rád... a pak najednou příjde BUM a Vy jste jako jiný člověk a jste pravý opak předešlých pozitiv. Proč píšu vůbec tento článek? Protože na mě právě BUM přišlo a já měla chuť seknout se vším a jít se sprasit, ale nevzdala jsem to a tak si říkám, že se s Vámi o to můsím podělit, jak jsem se dostala zpátky do motivace.
Demotivace vzniká různými způsoby, u mě je to stresem, urážkou na moji postavu, při nevidění výsledků, negativními myšlenkami, že to nezvládnu, a že na to nemám.
Snažila jsem se nad tím přemýšlet, udělala jsem si čaj, sedla si a 15 minut přemýšlela o svém problému, nakonec jsem to zvládla a jen jsem se nad svým problémem pousmála. Zní to asi jako blbost, ale já za vším hledám nějaké to pozitivum.
Co jsem udělala hned jako druhé? Vzala jsem telefon, mrkla na instagram, kde sluduju holky co cvičí nebo se dostávají do formy, vidím, že ony to zvládají taky, tak proč bych to nemohla zvládnout já a vy také? V hlavě mi proběhne myšlenka: "Jano, ale ty si nemůžeš říkat, že za den se dostaneš do formy, neznamená, že když si jedla jeden den zdravé a ty ostatní prasila, tak, že se probudíš a bude z tebe "fitka"." Ty holky si to taky vydřely. Doufám, že mě chápete, nechci, aby jste k sobě byli kritický nebo si nedejbože nějak ubližovali. Jenom chci říct, že do formy se za den nedostanete. Určitě se ten den budete cítit skvěle a říkat si, že jste pro sebe něco udělali, že v tom budete pokračovat dál a to je dobře, protože tak vzniká motivace. Hlavní je si vše uvědomit v hlavě. Zbytečně se nestresovat a nejíst málo.

Nově sleduji na fb stránku "BOJ ZA NOVÝ TĚLO". Hodně často na ni koukám a scrolluju, protože je to stránka, kde se lidé navzájem motivují, ukazují své recepty, ptají se na rady, hledají parťáky na cvičení a sem tam někdo přidá svoji proměnu. Týýjo klobouk dolů, co někteří lidé dokážou. Pokud hledáte parťáka zkuste to tam, určitě se někdo takový ve Vaší blízkosti najde. Hodně mi stránka pomohla v tom, že když mám na něco chuť, okamžitě tam mrknu a při vidině zdravých jídel a motivace od lidí mě chuť přejde. Opravdu se nebojte i někomu napsat, podat dotaz nebo odpověďet, každá rada se cení.
Když už jsem u této stránky, nesmím zapomenout zmínit její zakladatelku a mou současnou motivátorku Péťu Elblovou. Je úžasná, ráda se ji nechávám inspirovat. Péťa je hodně pozitivní a je to takový sluníčko, ikdyž o sobě říká, že je velký pesimista. Na youtube dokonce dělá videa (cvičící, co jsem dnes jedla, motivační...). Péťa mě motivuja taky tím, čím si prošla, protože já mám stejný problém a snažím se s ním bojovat a JÁ TO STEJNĚ JEDNOU VYHRAJU!
Odkaz na Péťi blog TADY

Nesmím zapomenou na další motivátorku Blanku Pilátovou. To je taaak boží holčina. Má také svůj youtube kanál a blog. Píše naprosto úžasný články. Přidává motivační články. Její video přestaň dietit Vám určitě otevře oči. Hlavně taky vidím v ní vzor, protože si taky prošla poruchou příjmu potravy a je z toho venku.
Odkaz na Bláni youtube kanál TADY

Kdo miluje pocit po cvičení? Já myslím, že každý. Ten pocit štěstí, kdy se z těla vyplavuje veškerý stres. A taky pocit, že jste pro sebe něco udělali. Že je to božííí? Pro mě i hodinová procházka je takovým cvičením. Vždyť hodinovou procházkou při chůzi 4km/h po rovině spálíte okolo 500KJ. Tak šuup jdeme veen, venku začíná být krásně a sluníčko nám k motivaci taky dokáže pomoct.

Ke cvičení samozřejmě nesmí chybět hudba, alespoň já to tak mám. Hlasitá rocková, dubstepová, zremixovaná hudba a nebo špunty v uších. Když cvičím doma kardio od fitnessblenderu pouštím si k tomu hudbu z gymradio.cz, můžete si vybrat hudbu podle toho co právě cvičíte jestli hardcore, rock a nebo kardio. Můžete si do telefonu stáhnou i jejich aplikaci, ale ta bez dat nefunguje, proto venku poslouchám různé remixi nebo písničky co mi připomínají léto a dokážou mě nakoupnout. Tak pro příklad jsem vybrala: drowning pool- one finger and fist, shape of you, call on me, NCS- high, Tobu- life, The Chainsmokers- Roses, Tobu- Summer breeze...

A to by nebylo abych se zase nezmínila o jídle. Jídlo je něco co Vás dokáže nakopnout, taková barevná zeleninka, ovoce acch, a když se Vám něco povede ukuchtit, chutná to všem i zastáncům "fatness". To je pocit cooo? Jojo podpora od blízkých je to nejdůležitější. <3

Tak to už je snad vše co jsem Vám chtěla napsat, doufám, že je článek srozumitelný a já neplácám pátý přes devátý. Doufám, že Vám moje povídání pomůže dostat se zpět k motivaci, kterou hledáte. Děkuju moc za přečtení a za návštěvu mého blogu. Tak zase příště.
Paa Vaše Jane